
Szafka pod umywalkę jest jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia łazienki. Nawet w łazienkach o małym metrażu, to właśnie ten rodzaj szafek odpowiedzialny jest za przechowywanie kosmetyków czy środków chemicznych, a także pełni rolę typowo dekoracyjną.
W dużych łazienkach pomimo tego, że zazwyczaj możemy pozwolić sobie na znacznie większą ilość mebli, to jednak szafka podumywalkowa znajduje się w centralnym miejscu i to właśnie ona jest najważniejszym mebli łazienkowej aranżacji.
Rodzaje szafek pod umywalkę
Współczesny rynek branży łazienkowej jest przepełniony meblami. Różnią się one między sobą tak wieloma cechami, że z całą pewnością z oferty wielu producentów uda się dopasować meble, które będą idealne do danej aranżacji. Cechą, która je wyróżnia jest sposób montażu. Szafki pod umywalkę możemy więc podzielić na takie, które są podwieszane lub na stojące. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników.
Szafki podwieszane wyglądają lekko, a także ze względu na to, że zawieszamy je na dowolnej wysokości, można dopasować ich wysokość w taki sposób, by odpowiadała wzrostowi domowników i tym samym by korzystało się z nich wygodniej. Sam sposób montażu szafek podwieszanych nie jest jednak bezproblemowy i wymaga sporego zaangażowania i ilości włożonej pracy.
Szafki stojące natomiast są bezproblemowe pod tym względem. Kupuje się już złożoną szafkę lub taką do samodzielnego montażu i następnie stawia się ją tam, gdzie chcemy. W sytuacji, gdy chcemy zmienić aranżację łazienki bez problemy taką szafkę pod umywalkę można po prostu przestawić.
Sklep z szafkami pod umywalkę www.nanolazienki.pl/Szafki-pod-umywalke-c234
Kupując meble do łazienki zwróć uwagę na detale!
Wybierając meble do łazienki powinniśmy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także i parametrami technicznymi. Meble do łazienki narażone są szczególnie na działanie wody czy zmiany temperatury, dlatego tak ważne jest to, by były specjalnie zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci czy temperatury. Mogą być wyposażone w system samodomykania, który ma wpływ na trwałość mebla a także i wyższy komfort podczas użytkowania.